Jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online?

Dynamiczny proces cyfryzacji tradycyjnie dotychczas dostępnych usług, został bez wątpienia przyspieszony wskutek pandemii COVID-19. Okazało się, że szereg spraw może być załatwianych online i to nie tylko w zakresie zakupów czy usług medycznych i szkolnictwa, ale także w wymiarze spraw urzędowych, które do niedawna załatwiać można były wyłącznie osobiście.

Dokładając do tego rozwój technologiczny i życie w coraz bardziej dynamicznym społeczeństwie, osiągnęliśmy stan, gdzie przykładowo również zarządzanie Wspólnotą Mieszkaniową online stało się realną codziennością, a nie tylko alternatywą dla najnowocześniejszych Wspólnot. Jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online i na co warto zwrócić uwagę wybierając dostawcę takiej usługi? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Spis treści:

Zarządzanie Wspólnotą Mieszkaniową online – korzyści dla zarządcy

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo programów i platform, które stanowią coraz lepszą odpowiedź na pytania o to, jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online w sposób maksymalnie skuteczny. Do najważniejszych cech nowoczesnych platform umożliwiających prowadzenie spraw Wspólnot Mieszkaniowych online, z punktu widzenia zarządców należą:

 • oszczędność czasu – komunikacja via e-mail lub/oraz SMS w sposób znaczący przyspiesza przepływ informacji, omijając proces dostarczania wiadomości w wersji drukowanej;
 • wygoda zarządzania – możliwość szybszej i sprawniejszej komunikacji z właścicielami lokali przekłada się na wysoką efektywność zarządzania;
 • przypomnienia o ważnych wydarzeniach z możliwością masowego wysyłania komunikatów;
 • przechowywanie dokumentów na wirtualnych dyskach dla bezpieczeństwa danych;
 • usprawnienie obsługi księgowej, np. w postaci generowania faktur i przypomnień o płatnościach, księgowania wpłat, jak i generowania sprawozdań finansowych.
 • głosowanie uchwał online – zarządca ma aktualny wynik głosowania bez konieczności podejmowania dodatkowych kroków.

Wspólnota Mieszkaniowa online – korzyści dla mieszkańców

Nie można zapominać również o korzyściach, które płyną ze strony zarządzania Wspólnotą Mieszkaniową online dla samych mieszkańców – właścicieli lokali mieszkalnych czy użytkowych w ramach Wspólnoty. Aplikacje i platformy umożliwiające prowadzenie spraw Wspólnoty Mieszkaniowej online to nie tylko plusy dla samych zarządców, ale także szereg korzyści dla mieszkańców, spośród których warto wyróżnić:

 • bieżący dostęp do informacji, nie tylko rozliczeniowych, ale także pozostałych o charakterze informacyjnym, nt. spraw Wspólnoty. To pozwala w sposób znaczący skrócić drogę komunikacji z zarządcą zapewniając jednocześnie wgląd do historii spraw, zarówno drogą online oraz przez SMS;
 • możliwość oddania głosu online w zakresie uchwał Wspólnoty, co znacznie ułatwia włączenie się w życie wspólnotowe;
 • możliwość wypowiedzenia się na tematy wspólnotowe w różnorodnych ankietach. Często zarządcy sondują możliwość wprowadzenia usprawnień czy też nowych pomysłów poprzez ankiety online.

zarządzanie wspólnotą mieszkaniową online

Jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online? Wybór najlepszej platformy

Bez wątpienia możliwość zarządzania Wspólnotą Mieszkaniową online to znak czasów, który o ile jeszcze nie znalazł uznania wśród wszystkich zarządców, to z pewnością już wkrótce stanie się powszechną normą, której oczekują właściciele lokali mieszkalnych. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na to, jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online to w pierwszej kolejności warto wyszukać na rynku dostępne w tym zakresie opcje. Na co warto zwrócić uwagę poszukując najbardziej optymalnej oferty z zakresu możliwości prowadzenia spraw Wspólnoty Mieszkaniowej online? Są to przykładowo takie właściwości jak:

 • możliwość obsługi wielu systemów operacyjnych, żeby nie wykluczać nikogo z użytkowników;
 • zapewnienie pełnej obsługi w trybie 7/24h;
 • pełne bezpieczeństwo danych osobowych (przepisy RODO) i rozliczeniowych (sprawy księgowe);
 • intuicyjna i dwukierunkowa komunikacja prowadzona z właścicielami lokali i mieszkańcami.

Podobne artykuły: