Jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online?

Dynamiczny proces cyfryzacji tradycyjnie dotychczas dostępnych usług, został bez wątpienia przyspieszony wskutek pandemii COVID-19. Okazało się, że szereg spraw może być załatwianych online i to nie tylko w zakresie zakupów czy usług medycznych i szkolnictwa, ale także w wymiarze spraw urzędowych, które do niedawna załatwiać można były wyłącznie osobiście.

Dokładając do tego rozwój technologiczny i życie w coraz bardziej dynamicznym społeczeństwie, osiągnęliśmy stan, gdzie przykładowo również zarządzanie Wspólnotą Mieszkaniową online stało się realną codziennością, a nie tylko alternatywą dla najnowocześniejszych Wspólnot. Jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online i na co warto zwrócić uwagę wybierając dostawcę takiej usługi?

Spis treści:

Zarządzanie Wspólnotą Mieszkaniową online – korzyści dla zarządcy

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo programów i platform, które stanowią coraz lepszą odpowiedź na pytania o to, jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online w sposób maksymalnie skuteczny. Do najważniejszych cech nowoczesnych platform umożliwiających prowadzenie spraw Wspólnot Mieszkaniowych online, z punktu widzenia zarządców należą:

 • oszczędność czasu – komunikacja via e-mail lub/oraz SMS w sposób znaczący przyspiesza przepływ informacji, omijając proces dostarczania wiadomości w wersji drukowanej;
 • wygoda zarządzania – możliwość szybszej i sprawniejszej komunikacji z właścicielami lokali przekłada się na wysoką efektywność zarządzania;
 • przypomnienia o ważnych wydarzeniach z możliwością masowego wysyłania komunikatów;
 • przechowywanie dokumentów na wirtualnych dyskach dla bezpieczeństwa danych;
 • usprawnienie obsługi księgowej, np. w postaci generowania faktur i przypomnień o płatnościach, księgowania wpłat, jak i generowania sprawozdań finansowych.
 • głosowanie uchwał online – zarządca ma aktualny wynik głosowania bez konieczności podejmowania dodatkowych kroków.

Wspólnota Mieszkaniowa online – korzyści dla mieszkańców

Nie można zapominać również o korzyściach, które płyną ze strony zarządzania Wspólnotą Mieszkaniową online dla samych mieszkańców – właścicieli lokali mieszkalnych czy użytkowych w ramach Wspólnoty. Aplikacje i platformy umożliwiające prowadzenie spraw Wspólnoty Mieszkaniowej online to nie tylko plusy dla samych zarządców, ale także szereg korzyści dla mieszkańców, spośród których warto wyróżnić:

 • bieżący dostęp do informacji, nie tylko rozliczeniowych, ale także pozostałych o charakterze informacyjnym, nt. spraw Wspólnoty. To pozwala w sposób znaczący skrócić drogę komunikacji z zarządcą zapewniając jednocześnie wgląd do historii spraw, zarówno drogą online oraz przez SMS;
 • możliwość oddania głosu online w zakresie uchwał Wspólnoty, co znacznie ułatwia włączenie się w życie wspólnotowe;
 • możliwość wypowiedzenia się na tematy wspólnotowe w różnorodnych ankietach. Często zarządcy sondują możliwość wprowadzenia usprawnień czy też nowych pomysłów poprzez ankiety online.

zarządzanie wspólnotą mieszkaniową online

Jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online – wybór najlepszej platformy

Bez wątpienia możliwość zarządzania Wspólnotą Mieszkaniową online to znak czasów, który o ile jeszcze nie znalazł uznania wśród wszystkich zarządców, to z pewnością już wkrótce stanie się powszechną normą, której oczekują właściciele lokali mieszkalnych. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na to, jak zarządzać Wspólnotą Mieszkaniową online to w pierwszej kolejności warto wyszukać na rynku dostępne w tym zakresie opcje. Na co warto zwrócić uwagę poszukując najbardziej optymalnej oferty z zakresu możliwości prowadzenia spraw Wspólnoty Mieszkaniowej online? Są to przykładowo takie właściwości jak:

 • możliwość obsługi wielu systemów operacyjnych, żeby nie wykluczać nikogo z użytkowników;
 • zapewnienie pełnej obsługi w trybie 7/24h;
 • pełne bezpieczeństwo danych osobowych (przepisy RODO) i rozliczeniowych (sprawy księgowe);
 • intuicyjna i dwukierunkowa komunikacja prowadzona z właścicielami lokali i mieszkańcami.

Podobne artykuły: