Jakie są najważniejsze korzyści związane z zatrudnieniem profesjonalnej firmy zarządzającej nieruchomościami?

Zarządzanie nieruchomością to nie lada wyzwanie. Wymaga ono wykonywania szeregu działań, od obsługi księgowo-finansowej, przez techniczną, aż po inne zadania administracyjne. Najlepiej więc, aby czynności te realizowała profesjonalna i doświadczona firma zarządzająca nieruchomościami. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Co sprawia, że tak chętnie się z niego korzysta? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji.

Spis treści:

Usługi wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę

Firma zarządzająca nieruchomościami świadczy takie usługi na poczet wielu klientów. W efekcie tego współpracuje z wieloma ekspertami: prawnikami, księgowymi oraz ekspertami ds. obsługi technicznej. Sprawia to, że nieruchomość jest zaopiekowana na każdym z obszarów, a w razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, sprawują nad nią pieczę profesjonaliści mający często wieloletnie doświadczenie w tym fachu. Czynności te przebiegają więc w sposób prawidłowy, ale także zgodny z prawem.

Dbanie o kwestie finansowe i księgowe

Troska o kwestie finansowe to ważny obszar dla mieszkańców danej nieruchomości. Chcą być oni pewni, że finanse są prowadzone z dbałością oraz w sposób rzetelny, bez ich marnotrawienia. Taką gwarancję daje sprawdzona i ciesząca się zaufaniem firma zarządzająca nieruchomościami, taka jak nasza. To zasługa wspominanych już wcześniej ekspertów w zakresie księgowości oraz finansów, którzy zasilają nasze szeregi i dbają o potrzeby klientów. Wszelkie zobowiązania są więc nie tylko opłacane na bieżąco, ale i optymalizowane tak, aby – o ile to możliwe – móc je obniżyć.

Z naszego bloga dowiesz się także, jak obniżyć koszty eksploatacji we Wspólnocie Mieszkaniowej i w jakich obszarach warto to zrobić.

Oszczędność na obsłudze technicznej

Korzyścią firmy zarządzającej nieruchomościami jest to, że dysponuje ona rozwiniętą siecią kontaktów, jeśli chodzi o wykonawców różnego rodzaju usług technicznych i napraw. Taka pomoc jest niezbędna w przypadku awarii, aby móc szybko je usunąć, ale także do przeprowadzania bieżących rewizji i kontroli urządzeń ciepłowniczych, windy i wielu innych, które są w takich budynkach. W przypadku samodzielnego poszukiwania takich specjalistów, może być to czasochłonne. Natomiast firma zarządzająca nieruchomościami ma z wieloma z nich zawarte umowy na stałe świadczenie usług. Wszelkie awarie są więc usuwane znacznie szybciej, aniżeli standardowo, z korzyścią dla mieszkańców oraz ich komfortu życia.

zalety firmy zarządzającej nieruchomościami

Dbałość o bieżący stan i wygląd budynku

Dla mieszkańców bardzo ważne jest to, aby budynek był w dobrym stanie również pod względem wizualnym. Chodzi tutaj o takie czynności jak dbanie o zieleń, ścieżki (latem i zimą), a także wszelkie inne działania, które wykonuje się zarówno w przypadku dużych budynków mieszkalnych, jak i domów. Tu pojawia się kolejna zaleta firmy sprzątającej nieruchomościami. Zajmuje się ona bowiem wykonywaniem takich prac, z pomocą wyspecjalizowanych w tych zakresach podwykonawców. Nieruchomość jest więc zadbana i to niezależnie od pory roku.

Z naszego bloga dowiesz się także, jakie inne obowiązki ma zarządca nieruchomości oraz co należy egzekwować od takiej firmy.

Jak widać jest wiele zalet i korzyści wynikających z zatrudnienia firmy zarządzającej nieruchomościami. Aby jednak być pewnym co do wysokiej jakości usług, koniecznie należy wybrać sprawdzony podmiot, który będzie w stanie zadbać o każdy z wyżej wymienionych aspektów w sposób terminowy oraz dokładny. Taką firmą jest Status, dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać szczegóły.

Podobne artykuły: